سلامت بدن

چند نکته مهم و کاربردی برای افزایش وزن

برای برخی از مردم افزایش وزن و چاق شدن آنها به صورت خیلی ساده اتفاق می‌افتد و در مقابل برای برخی دیگر کاهش وزن بسیار مهم‌ تر از توجه به افزایش وزن بوده و این گونه افراد عموما تلاش ‌های زیادی را در جهت کاهش وزن انجام می‌ دهند برای همین در این مقاله می خواهیم به چند نکته مهم و کاربردی برای افزایش وزن بپردازیم.

برای آن دسته از کسانی که به دنبال افزایش وزن هستند و تلاش ‌های زیادی را در این جهت انجام می‌ دهند اما موفق نمی ‌شوند این مقاله چند راهکار کاربردی را در این خصوص به منظور آشنایی بیشتر شما ارائه می ‌کند.  در حقیقت در این مقاله سعی می‌ کنیم بهترین مکمل ‌های موجود در بازار را معرفی کنیم تا بتوانید با بهره ‌مندی از آنها وزن خود را به آسانی افزایش دهید. عموم مشکلات مردم جامعه از نا آگاهی آنها نسبت به عمق دانش در ارتباط با مکمل ‌ها و نحوه مصرف آنها و همچنین نداشتن یک برنامه با رژیم غذایی مناسب می ‌باشد. با داشتن یک رژیم غذایی مناسب به راحتی می ‌توانید وزن خود را استاندارد کنید و یا تناسب اندام مناسبی را برای خود به ارمغان بیاورید.

نکته قابل ذکر این است که تناسب اندام مناسب در رابطه مستقیم با داشتن یک رژیم غذایی مناسب است و برای این منظور می ‌توانید از یک پزشک تغذیه خوب کمک بگیرید و مجدداً از مصرف نا آگاهانه و کورکورانه مکمل ‌های غذایی خودداری کنید که عوارض جانبی آن دامن گیر شما نشود.

 

چند نکته مهم و کاربردی برای افزایش وزن

 افزایش وزن مترادف با جمع شدن میزان چربی اضافه در بدن و یا افزایش سطح میزان عضلات و یا توده ‌های عضلانی می‌باشد.  با توجه به این که تعداد کثیری از مردم همواره به دنبال افزایش وزن و یا حتی شاید چاقی هستند سوال اینجاست که چگونه می ‌توان به درستی و با بهره‌گیری از علوم پزشکی وزن خود را افزایش داد. 

آیا خرید مکمل ‌های متنوع برای افزایش وزن به تنهایی کافی می ‌باشد؟

پاسخ مستقیم این سوال منفی است در حقیقت نکته ‌ای که باید قبل از خرید مکمل ‌ها به آن توجه کرد این است که مواد سازنده آن مکمل چه می ‌باشد. مواد سازنده عموم مکمل ‌های افزایش وزن از مقادیری کربوهیدرات ، پروتئین و یا حتی چربی تشکیل می ‌شود. به بیان دقیق ‌تر بهتر است بگوییم با مصرف هرگونه مکمل افزایش وزن در هر بار استفاده مقادیر زیادی کالری پروتئین و کربوهیدرات وارد بدن شما خواهد شد.  ممکن است بپرسید ین پروتئین ‌هایی که در هر بار استفاده از مکمل ‌های افزایش وزن به صورت مستقیم وارد بدن شما می ‌شود آیا به صورت مستقیم میزان حجم عضلات شما را نیز افزایش خواهد داد؟  پاسخ این سوال مثبت است.  به بیان بهتر باید دقت کنید که تنها خرید مکمل برای افزایش وزن شما کافی نیست و معجزه ای قرار نیست اتفاق بیفتد. جنبه‌های زیادی در این فرآیند دخالت داشته و می ‌بایست تمامی جوانب مصرف مکمل ‌های افزایش وزن را پیش از مصرف آنها در نظر بگیرید. 

از طرف دیگر اگر میزان مقدار پروتئین یک نوع مکمل ورزشی بیشتر از یک نوع مکمل دیگر باشد قطعاً مکمل اول میزان حجم عضلاتی که برای شما به بار می‌آورد را بیشتر پشتیبانی خواهد کرد و نتیجه بهتری دریافت می کنید. 

اگر مستقیماً بخواهیم فرمولی را به شما در این مقاله ارائه کنیم که باعث افزایش وزن شما شود باید میزان کربوهیدراتی که در یک مکمل ورزشی قرار داده شده را در نظر بگیریم.  به بیان ساده‌تر اگر میزان کربوهیدرات افزایش یابد قطعاً وزن شما نیز به تبع آن افزایش خواهد یافت.

 چه نکاتی را در ارتباط با زمان مصرف مکمل‌ های ورزشی به منظور افزایش وزن باید رعایت کنیم؟

یکی از نکات مهمی که در زمان مصرف مکمل ‌های ورزشی باید به آن توجه کنید این است که همانند هر مکمل و یا داروی دیگری استفاده از توصیه و نظر پزشک متخصص بسیار حائز اهمیت است. به بیان دیگر مربی ورزشی شما و یا پزشک و یا متخصص تغذیه ‌ای که با آن مشورت خود را انجام داده ‌اید می ‌بایست تعیین کند که در چه زمانی و به چه تعدادی از چه نوع مکمل ورزشی استفاده کنید. یک دستورالعمل همه جانبه که عموم مردم در زمان مصرف مکمل ‌های ورزشی به منظور افزایش وزن از آن استفاده می‌ کنند این است که مصرف این نوع مکمل را در وعده صبحانه خود بگنجانید و بهترین نتیجه را بگیرید. 

مجدداً به شما توصیه می ‌کنیم که خصوصاً به منظور افزایش وزن مصرف خودسرانه مکمل ‌های ورزشی را کنار بگذارید چرا که نتیجه ‌ای که مد نظر شما است قطعاً در این حالت حاصل نخواهد شد.

آیا می ‌توان مصرف مکمل ‌های افزایش وزن و یا مکمل ‌های ورزشی را برای کودکان نیز در نظر گرفت؟

 پاسخ به این سوال مثبت است اما در این حالت استفاده از نظر متخصص تغذیه و یا متخصص ورزشی فوق العاده اهمیت پیدا می ‌کند چرا که خارج از آن سلامتی فرزند خود را تحت تاثیر قرار داده‌اید و به شدت خطرناک خواهد بود.

آیا فرمول خلاصه ‌ای وجود دارد که وزن من در مدت کوتاهی افزایش پیدا کند و از این مشکل خلاص شود؟

به طور خلاصه می‌ توان گفت که اگر شما کالری دریافتی روزانه خود را با استفاده از یک رژیم غذایی مناسب و یا با استفاده از گنجاندن مواد غذایی که شامل پروتئین‌ ها به میزان کافی باشند افزایش دهید آنگاه قطعاً وزن شما رو به افزایش خواهد رفت.  به عنوان توصیه دیگری که تحقیقات نشان داده است استفاده کردن از فعالیت های ورزشی مقاومتی و یا انجام تمرین ‌های خاص و مداوم مقاومتی و یا ورزش ‌های مقاومتی سبب می‌ شود که به سوی افزایش وزن حرکت کنید.

در ادامه این مقاله به معرفی مکمل های پروتئین‌ دار به منظور افزایش وزن بدن شما خواهیم پرداخت و سپس نکات مختصری را در این خصوص ارائه می‌کنیم.

 مکمل های پروتئین ‌دار را که به منظور افزایش وزن در این مقاله به شما معرفی خواهیم کرد علاوه بر افزایش وزن سبب بهبود و تقویت سیستم ایمنی شما و از طرف دیگر سبب بهبود و تقویت سیستم سوخت و ساز بدن شما خواهد شد.  در حقیقت پروتئین ‌ها سبب رشد ماهیچه‌ ها و عضلات بدن شما خواهند شد.  اگر تحت نظر یک پزشک متخصص و یا متخصص تغذیه و یا مربی بدن ساز مصرف اصولی و استاندارد مکمل ‌های پروتئینی را پیگیری کنید هم نیاز بدن خود به پروتئین را تامین کرده ‌اید و هم از پرخوری نامناسب اجتناب کرده ‌اید و یک راه علمی و درست را نیز پیش گرفته اید.  در حقیقت اگر مکمل‌های پروتئین دار را پس از انجام فعالیت ‌های ورزشی مصرف کنید به عضله‌ سازی بدن خود نیز کمک فراوانی کرده ‌اید. اگرچه برنامه‌های غذایی مختلفی برای عضله‌سازی و تقویت عضلات سیستم بدن شما نیز وجود دارند اما در این مقاله به آنها نخواهیم پرداخت و می‌توانید با جستجو در اینترنت مقالات متعددی را در این رابطه بیابید و از آنها بهره ببرید.

 آیا مصرف کراتین می‌تواند به افزایش حجم عضلات شما منجر شود؟

پاسخ این سوال مثبت است در واقع اگر در هفته‌های اول مصرف کراتین میزان مصرف خود را افزایش دهید حجم میزان عضله‌سازی بدن شما نیز افزایش خواهد یافت و می‌توانید در ادامه مصرف کراتین در هفته‌های بعد از آن میزان مصرف خود را کاهش دهید. 

آیا مکملی برای افزایش وزن بدون اینکه فعالیت ورزشی و یا رژیم غذایی خاصی را استفاده کنیم وجود دارد؟

 پاسخ این سوال قدری پیچیده است در حقیقت شما باید برای پوشش کمبود وزن خود مکمل‌هایی به منظور افزایش وزن خود مصرف کنید اما نکته قابل توجه این است که به خصوص به جای تجمع چربی‌ها در نواحی شکمی به عضلات خود بیفزایید و از این طریق سبب افزایش وزن خود شوید. 

آیا مصرف روغن ماهی می‌تواند سبب افزایش وزن شود؟

 نکته ای که در ارتباط با مصرف روغن ماهی وجود دارد این است که زمانی اسیدهای چرب امگا ۳ و یا روغن ماهی سبب افزایش وزن شما خواهد شد که کالری که دریافت می‌کنید نیز به اندازه کافی رشد کرده باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *