سلامت بدن

مکمل چربی سوز چیست ؟

مکمل چربی سوز چیست ؟ در این مقاله به دنبال پاسخ این سوال هستیم و سعی خواهیم کرد مکمل ‌های چربی سوز را معرفی کرده و سپس هریک را به اختصار با ویژگی‌هایش تشریح کنیم.  قبل از آن در ابتدا در ارتباط با بدنسازی و مصرف مکمل ‌های مرتبط  نکاتی را ارائه خواهیم کرد. 

زمانی که صحبت از مکمل چربی سوز می‌کنیم گاها مفهوم عضله سازی نیز به آن اضافه می ‌شود به بیان بهتر مکمل چربی سوزی که هدفش افزایش انرژی برای ورزشکاران و یا بدنسازان و در مقابل افزایش سوخت و ساز و کاهش وزن که برای آنها اتفاق بیفتد.  طبق نظر پزشکان و و مربیان بدنساز مکمل های چربی سوز که منجر به عضله سازی می‌گردند یکی از بهترین گزینه‌ها برای افرادی است که فقط به دنبال حفظ توده عضلانی بدون داشتن ذره‌ای چربی می‌باشند.

نکته‌ای که در اینجا به آن اشاره می‌کنیم و در واقع لازم است اشاره کنیم این است که مصرف یک مکمل خاص به منظور صرفاً تقویت عضلات پاسخ مناسبی برای شما نخواهد داشت.

مکمل چربی سوز چیست ؟

 

بسیاری از ورزشکاران سعی می‌کنند که به منظور افزایش سوخت و ساز بدن و آنچه که آن را متابولیسم می نامیم به علاوه افزایش روند چربی سوزی در بدن مکمل هایی که اصطلاحا آن را مکمل ‌های چربی سوز می‌نامیم استفاده کنند. دو نکته را در اینجا باید اضافه کنیم اول اینکه استفاده از مکمل ‌های چربی سوز به صورت خودسرانه و بدون استفاده از نظر پزشک متخصص و یا مربی بدنساز کار درستی نبوده و دوم اینکه مکمل های چربی سوز عوارض مختص  به خود را دارند و بهترین کار این است که قبل از مصرف این مکمل‌ها در ارتباط با عوارض و مشکلات آنها تحقیق کنید.

چند مکمل و داروهای گیاهی چربی سوز را در ادامه این مقاله معرفی می‌کنیم و سعی خواهیم کرد که نکات اساسی را در ارتباط با هر یک از این مکمل ‌ها بیان کنیم.

اولین مورد از مکمل ‌های چربی سوز که در بدن سازی نیز مورد استفاده واقع می ‌شود مکمل چربی سوز بی سی آ آ می‌باشد.  در علم پزشکی آن چیزی که آن را آمینو اسیدهای شاخه‌دار می‌نامیم تاثیر شگرفی در کاهش وزن شما ایجاد می‌کند. مکمل چربی سوز بی سی آ آ اسیدهای آمینه ضروری مورد نیاز شما را شامل والین ایزولوسین و لوسین را با خود به همراه دارد. یکی از نتایج تحقیقات پزشکی نشان می‌دهد که اسیدهای آمینه‌ای که در مکمل چربی‌سوز بی سی آ آ استفاده شده است  سبب بهبودی سریع و همچنین کاهش دردها در ناحیه‌های عضلانی می ‌شود. 

دومین مورد از مکمل ‌های چربی سوزی را که می‌خواهیم معرفی کنیم یک مکمل چربی سوز گیاهی با نام عصاره چای سبز می‌باشد.  اگر چه این مکمل یک مکمل گیاهی است اما در دسته مکمل ‌های چربی سوز بسیار قوی به منظور کاهش وزن و افزایش متابولیسم به کار می‌رود.  عصاره چای سبز حاوی آنتی اکسیدان‌های بسیار زیاد و ترکیبات ضد سرطانی دیگریست که خاصیت ترموژنیک دارند . همانطور که در ابتدای توضیحات این مقاله ارائه شد افزایش متابولیسم بدن نتیجه‌ای خواهد داشت که بدن شما کالری زیادتری را خواهد سوزاند و این سبب می ‌شود که چربی شما کاهش پیدا کند.

کاربردهای دیگر عصاره چای سبز مثل تنظیم قند خون بر همگان شناخته شده است و به عنوان یک دارو و یا مکمل گیاهی کاربردهای بسیار فراوانی دارد که از حوصله این مقاله خارج است. نکته دیگری که در اینجا می‌توان به آن اشاره کرد این است که این مکمل‌ها و یا نوشیدنی‌های گیاهی و غیر گیاهی باید در برنامه رژیم غذایی شما گنجانده شده و اگر شما  مشغول به انجام فعالیت‌های ورزشی هستید حتماً قبل از مصرف این مکمل ها با مربی ورزشی خود مشورت کنید.

سومین مورد  مکمل های چربی سوز که در این مقاله می‌خواهیم به آن اشاره کنیم اسیدهای چرب امگا ۳ می‌باشند.  اسیدهای چرب امگا ۳ در واقع یک نوع چربی هستند که فواید بسیار زیاد برای داشتن یک بدن سالم برای ما به ارمغان می‌آورند. امگا 3 در ماهی‌ها دانه‌های کتان و از این قبیل یافت می ‌شود. اگر می‌خواهید از امگا ۳ برای کاهش وزن و تقویت ساختن عضلات کمک بگیرید باید دقت کنید که مصرف مکمل چربی سوز امگا ۳ زمانی برای شما مناسب خواهد بود که تمرینات ورزشی کافی و استاندارد را انجام داده و با استفاده از تجربه یک متخصص تغذیه رژیم غذایی مناسبی داشته باشید.

چهارمین مورد از مکمل ‌های چربی سوزی که در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد چربی سوز cle مربوط به شرکت برنسون می‌باشد.  این مکمل که به مکمل لاغری معروف است دارای مکانیزم اثر به گونه‌ای است که از جذب شدن چربی‌های خوراکی‌های مصرفی در جریان خون جلوگیری کرده و نهایتا سبب می ‌شود که چربی‌ها یه بدن شما کاهش یافته و سوخت و ساز بدن افزایش پیدا خواهد کرد و نهایتاً تولید انرژی در بدن شما نیز بالا خواهد رفت. 

آخرین چربی سوزی که در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد چربی سوز ترموژنیک می‌باشد در حقیقت این محصول ی‌های بدن شما را از بین می‌برد اما تاثیری بر عضلات شما نخواهد داشت که این نکته قوت این محصول است. طبق ادعای شرکت سازنده این مکمل باعث افزایش انرژی قبل از تمرین‌های ورزشی شما و بهبود خلق و خو و افزایش تمرکز می ‌شود. 

چه خوراکی‌هایی به منظور انجام کاهش وزن و چربی سوزی برای بدن ما مناسب می‌باشند؟ 

اولین مورد از خوراکی‌هایی که برای کاهش وزن و چربی سوزی مناسب هستند سبزیجات خاص می‌باشد.

همانطور که می‌دانیم سبزیجات به دلیل داشتن فیبر بالا علاوه بر بهبود و تقویت عملکرد دستگاه گوارش در بدن انسان میل انسان به غذا خوردن را نیز کمتر می‌کند و این منجربه  حذف میان وعده‌های ناسالم و یا فست فودها خواهد شد که خبری مسرت بخش برای شماست. در ادامه سعی می‌کنیم چند نوع سبزی را برای شما معرفی کنیم که در حقیقت سبزیجات مناسب به منظور انجام چربی سوزی می‌باشد.

 اولین اولین مورد از سبزیجاتی که به شما در سوزاندن کالری‌های بدنتان و کاهش اشتها کمک شایانی می‌کند اسفناج است.  اسفناج سرشار از فولات و ویتامین آ بوده که به منظور دفع توکسین از بدن شما نقش بسیار مهمی ایفا کرده و با افزایش متابولیسم بدن سعی در افزایش چربی سوزی دارد. یکی از نکاتی که در عموم سبزیجاتی که به عنوان چربی سوز به آنها نگاه می‌کنیم وجود دارد این است که عموماً احساس سیری در دراز مدت را برای شخص به ارمغان می‌آورند که نکته حائز اهمیتی می ‌باشد.

 دومین مورد از سبزیجاتی که می‌توانیم در این مقاله به آن بپردازیم که دارای کالری کمی نیز بوده و به چربی سوزی کمک می‌کند کدو سبز است. کدو سبز برای کاهش وزن انتخاب مناسبی است و جالب این جاست که بدانید بخش عمده‌ای در حدود ۹۵ درصد از کدو را آب تشکیل می‌دهد.  به بیان بهتر هرچه کدو مصرف کنید بر چاقی شما تاثیری نخواهد گذاشت.

سومین مورد سیر است.  همانطور که احتمالاً از گذشتگان خود شنیده ‌اید سیر معروف به کشنده چربی ‌های شکم است. اگر می ‌خواهید اشتهای شما کاهش یابد و چربی‌سوزی شدیدی را تجربه کنید که هم برای شکم و هم برای پهلوهای شما مفید باشد سیر را فراموش نکنید.  تمامی این موارد می‌بایست در یک رژیم غذایی مناسب تنظیم شود و به منظور استفاده از مکمل چربی سوز باید به این نکته دقت کرد  که مصرف خودسرانه در این مکمل‌ها و خوراکی ها وجود نخواهد داشت.

 

در این مقاله به بررسی چندین مکمل چربی سوز طبیعی و غیر طبیعی پرداختیم.  اگر چه همواره توصیه می‌شود یک برنامه رژیم غذایی مناسب باید در ترکیب با مکمل‌های چربی سوز واقع شود.

 نکته دیگری که باید قت کنید این است که این روند به منظور آب کردن سریع چربی‌های دور شکم و یا پهلو و دور کمر به سرعت نمی‌تواند اتفاق بیفتد و قرار نیست مکمل‌ها برای شما معجزه‌ای انجام دهند.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *