زیبایی

هایلایتر چیست چه کارایی در آرایش دارد و تفاوت آن با کانسیلر و کانتور چیست؟

هایلایتر چیست چه کارایی در آرایش دارد و تفاوت آن با کانسیلر و کانتور چیست؟

یک آرایش کامل و زیبا چیزی است که هر خانمی تمایل دارد آن را تجربه کند. برخی خانم ها از سبک آرایشی روزانه و متداول خود خسته می شوند و مایلند که آرایش خود را تغییر دهند و یک میکاپ کمی حرفه ای تر را انجام دهند. در سال های گذشته استفاده از هایلایتر، کانتور و … مخصوص ستاره های سینما بود اما امروزه این محصولات رواج بیشتری یافته اند و هر خانمی دوست دارد از آن ها استفاده کند.

هایلایتر چیست؟

 

هایلایتر چیست؟

یکی از بهترین مواد آرایشی موجود است که استفاده کردن از آن کاملا اختیاری می باشد و بدون آن آرایش ناقص نیست اما با استفاده از آن می توان درخشندگی بیشتری به چهره و آرایش خود بخشید. این وسیله آرایشی یک راه شگفت انگیز برای دو برابر شدن جذابیت صورت می باشد و باعث سرحال تر نشان دادن صورت می گردد. هایلایتر کمک می کند تا با استفاده از آن به برجسته و زیباتر کردن نقاط صورت خود بپردازید. این وسیله درواقع کامل کننده کانتورینگ است که باعث می شود برق خاصی داشته باشد و آرایش صورت شیک نشان دهد.

انواع هایلایتر

مانند محصولات آرایشی دیگر دارای انواع متفاوتی می باشند که در این بخش می توانید با آن ها آشنا شوید.

مایع

یکی از پر طرفدارترین مدل های هایلایتر، نوع مایع آن می باشد که به دلیل اینکه چند کاره است طرفداران زیادی دارد. این نوع در 6 رنگ مختلف وجود دارد که برای هر رنگ پوست و کارآمد برای هر مدل آرایش  تولید شده است.

کرمی

این نوع هایلایتر مناسب برای مجالس عروسی و زمانی که می خواهید آرایشی فوق العاده خیره کننده داشته باشید، است. توجه کنید که از این نوع محصول نباید زیاد استفاده شود زیرا باعث غیرطبیعی نشان دادن آرایش می گردد.

هایلایتر پودری

این نوع هایلایتر مناسب زمانی است که می خواهید چهره همیشگی خود را داشته اما مقداری تغییر در آن ایجاد کنید. این هایلایتر ها برای زمانی که می خواهید آرایش طبیعی داشته باشید و خیلی جلب توجه نکند مناسب می باشد.

 

هایلایتر پودری

هایلایتر را در کدام بخش های صورت استفاده کنیم؟

نقاط قوت صورت جایی هستند که به طور طبیعی نور را بازتاب می دهند. بعد از اینکه کرم پودر و کانسیلر پوست به طور یکدست مات شده و درخشش طبیعی این نقاط از بین رفت، در همین زمان است که هایلایتر به کار می آید تا آرایش را طبیعی تر نشان دهد. این محصول آرایشی را باید روی نقاط زیر بزنیم:

استخوان ابرو

یکی از محل هایی که از این وسیله استفاده می شود در قسمت بالای ابروها و قوس ابروها می باشد که باعث کشیده تر شدن ابرو می شود.

استخوان گونه

بهترین محل برای استفاده از هایلایتر بالای استخوان گونه می باشد. هایلایتر را باید بالای خطی که گوشه لب ها را به مرکز گوش ها متصل می کند کشید. در مرحله بعد باید بالای گوش تا بخش خارجی چشم با این روش روشن شود.

بینی

اگر بینی به شکل پهن دارید با استفاده از هایلایت می توان بخشی از پهنی آن کم کرد. هایلایتر را روی استخوان بینی بزنید و تا نوک بینی آن را ادامه دهید.

گوشه های داخلی چشم

برای استفاده از آن در قسمت های داخلی چشم بسیار دقیق باید عمل شود، این کار باعث می شود که چشم ها درشت تر و کشیده تر نشان داده شوند. برای رفع تیرگی زیر چشم نیز می توان از هایلایتر استاده کرد که باعث جذابیت و زیبایی چشم ها می شود.

 

گوشه های داخلی چشم

چگونه هایلایت را به روی صورت بزنیم؟

اگر برای آرایش روزانه خود قصد دارید از این وسیله استفاده کنید، فرمول های دائمی استفاده از هایلایتر را به کار ببرید. به این صورت که ابتدا باید از هیلایتر در قسمت گونه ها استفاده شود برای این منطور خطی از روی گونه تا انتهای گونه را هایلایت کنید. همچنین مقداری از آن روی تیغه یا نوک بینی استفاده کنید.

اگر به یک آرایش جدیدتر و هیحان انگیزتر احتیاج دارید می توانید با ترکیب کردن چندین رنگ یا استفاده از روغن های آرایشی و شاین یک میکاپ گرم تر داشته باشید. برای این کار ابتدا با یک هایلایتر سفید ناحیه پایین تر از گونه را برجسته کنید. هایلایتر سفید باید مقدار کمی از گونه ها پایین تر باشد، سپس بسته به رنگ پوست خود از هایلایترهای مسی، طلایی یا رزگلد در قسمت بالای هایلایتر قبلی استفاده کنید. این کار باعث برجسته نشان دادن گونه می گردد.

تفاوت کانتور با هایلایتر

فرق کانتور و هایلایتر در این است که کانتور برای پوشاندن عیب های صورت استفاده می شود. در تکنینک کانتورینگ می توان با استفاده از سایه روشن خطای دید ایجاد کرد و باعث تغییر و اصلاح فرم صورت شد. اما وظیفه هایلایتر این است که نقاط قوت صورت از جمله گونه ها برجسته شوند. هایلایتر و کانتورینگ مکمل یکدیگر می باشند که باعث زیبایی و شادابی چهره و چندین برابر  شدن درخشش پوست می گردد.

تفاوت کانسیلر با هایلایتر

 

تفاوت کانسیلر با هایلایتر

روشن کردن نقاط مورد نیاز صورت با استفاده از دو محصول کانسیلر و هایلایتر انجام می گیرد. کانسیلر محصولی است که کار پوشش لکه های پوستی، تیرگی زیر چشم و جای جوش را بر عهده دارد. کانسیلر یک تا دو درجه روشنتر از رنگ پوست است تا بتواند تیرگی های پوست را به خوبی پوشش دهد. اما هایلایتر یک محصول است که نور را بازتاب می کند و قسمتی که از آن استفاده شده است نور را برجسته  وبراق نشان می دهد. اما باید دقت کنید که کانسیلر مات است اما هایلایتر شاین دار و براق است.

انتخاب بر اساس رنگ پوست

معمولا رنگ هایلایتر استفاده شده باید دو یا سه درجه روشن تر از رنگ پوست باشد که سبب می شود پوست زیباتر و طبیعی تر نشان داده شود. برای انتخاب هایلایتر بر اساس رنگ پوست ابتدا باید تن رنگ خود را شناسایی کنید و سپس طبق راهنمای زیر می توانید انتخاب کنید:

پوست تیره: افرادی که پوستشان تیره است باید از هایلایترهای برنزی یا رزگلد استفاده کنند.

پوست خنثی: بر روی پوست خنثی بهتر است از هایلایترهای رنگین کمانی یا برنزی-طلایی استفاده کرد.

پوست بور: در پوست بور باید از هایلایترهای نقره ای یخی، صدفی و شامپاینی استفاده گردد.

منابع مورد استفاده

 

https://www.chibegir.com/

https://www.totikala.ir/

https://iranous.com/

https://arsesbeauty.com/

https://beautypress.fileon.ir/

https://rojashop.com/

https://www.aroos.co//

https://www.beytoote.com/

https://namnak.com/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *