سلامت بدن

چسب حصیری + کاربرد چسب حصیری

چسب حصیری + کاربرد چسب حصیری

چسب های حصیری از مواد بدون پرز ساخته شده اند و منافذ باز بسیاری دارند. این چسب از یک لایه نازک پارچه بدون پرز با منافذ بسیار زیاد و کوچک و یک لایه پلی یورتان ساخته شده است. لایه چسبنده سطح این پانسمان ضد حساسیت می باشد. در مورد این چسب ها می توانید در این مطلب اطلاعات بیشتری کسب کنید.

چسب حصیری چیست؟

 

چسب حصیری چیست؟

چسب حصیری نوعی چسب است که برای ثابت کردن انواع پانسمان کاربرد دارد. این محصول باعث تحریکات پوستی نمی گردد و بیمار با آن راحت می باشد. کاربرد این چسب ها بسیار آسان است و حتی در بخش هایی از بدن که ناهموار هستند به خوبی چسبانده می شوند. در این پانسمان از مواد اولیه نرم و غیر بافته استفاده شده است که باعث می شود هوا و بخار آب از آن عبور کنند و چسب ضد حساسیت آن با پوست سازگار می باشد. چسب های ضد حساسیت را می توان بدون درد و به جا گذاشتن باقیمانده از روی پوست جدا کرد. این چسب دارای انعطاف پذیری بالایی است و می توان از آن در سطوح ناهموار بدن و همچنین مفاصل بدون ایجاد محدودیت در حرکت استفاده کرد. چسب های حصیری قادر به عبور دادن اشعه ایکس هستند و در هنگام رادیولوژی نیازی نیست آن را برداریم.

چسب حصیری چه ویژگی هایی دارد؟

از آنجایی که بعد از عمل جراحی نیاز به تصویر برداری از عضو جراحی شده می باشد این چسب ها به عنوان نگهدارنده پانسمان به کار می روند و مانعی برای عبور اشعه دستگاه های تصویربراری و رادیولوژی ایجاد نمی کنند و پزشک به راحتی می تواند موقعیت عضو جراحی شده را ببیند. نوع پوشش این چسب از الیاف غیر بافته (Non-woven) می باشد که این ویژگی باعث می شود که پوست حساس زخم یا عمل شده تحریک نشود و اثری روی آن باقی نماند. زمانی نیز که بخواهید این چسب را از روی زخم بردارید، بدون هیچ گونه درد و یا کشش پوست و باقی ماندن مواد روی پوست این کار انجام می گیرد.

موارد کاربرد چسب حصیری چیست؟

 • ثابت نگه داشتن کاتترها و درنها
 • قابلیت ارتجاعی بالا، ایده آل برای تثبیت پانسمان ها بر روی مفاصل و نواحی ناهموار بدن
 • ایده آل برای پوشش پانسمان های بدون چسب در انواع زخم های بستر، دیابتی و عروقی

مزایای چسب حصیری

 • سازگار با پوست بدن
 • دارای قدرت چسبندگی بالا
 • افزایش پایداری و تحمل پوست
 • دارای انعطاف پذیری بالا
 • برداشتن و تعویض بدون درد چسب
 • برش راحت در سایزهای مختلف
 • به خوبی می چسبد و به راحتی و بدون اینکه باقیمانده به جا بگذارد از پوست جدا می گردد.
 • قابلیت بالای تنفسی (به علت اینکه دارای بافت حصیری است می تواند تبادلات گازی را به راحتی انجام دهد و نسبت به هوا و بخار آب نفوذ پذیر می باشد)

 

موارد کاربرد چسب حصیری چیست؟

خرید چسب حصیری

سایت دواسنتر، داروخانه اینترنتی معتبر در فروش انواع محصولات بهداشتی و درمانی می باشد که می توانید انواع چسب حصیری رولی و برش خورده را در سایزهای مختلف با مناسب ترین قیمت از این سایت خریداری نمایید. لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر اطلاعات محصول را در سایت مطالعه نمایید.

چسب حصیری ضد حساسیت

چسب های حصیری ضد حساسیت با پوست سازگار هستند وبه راحتی استفاده می گردند. این چسب ها به عنوان تثبیت کننده پانسمان، کاتترو تیوب ها مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع چسب ها از مواد ضد حساسیت ساخته می گردند و مانع سنجش های رادیوگرافی نمی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *