بیماری‌ها, سلامت بدن

قرص‌های غضروف ساز چه قرص‌هایی هستند و چه تاثیری بر بهبود زندگی روزمره ما دارند؟

 در این مقاله سعی داریم که قرص های غضروف ساز را به صورت کامل‌تری مورد بررسی قرار دهیم و نکاتی را که در هنگام مصرف قرص‌های غضروف ساز می‌بایست به آن توجه کرد را تشریح کنیم  بنابراین در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

همانطور که می‌دانید غضروف ها یکی از اجزای تشکیل دهنده اساسی در بدن انسان‌ها می‌باشد. در حقیقت جایگاه اساسی غضروف در محل‌های اتصال استخوان‌ها به یکدیگر می‌باشد. به بیان بهتر غضروف‌ها در محل‌هایی که استخوان‌ها به یکدیگر متصل می‌شوند قرار گرفته و نقش آنها این است که در هنگامی که مفاصل در حرکت درگیر می‌شوند اصطکاک را کاهش داده و از این طریق به حرکت مفصل‌های موجود در بدن شما کمک کند. بنابراین تا اینجا پر واضح است که غضروف ها اگر سالم باشند به بهبود حس بهتر در زندگی ما کمک فراوانی می‌کند. تصور کنید که غضروف‌ها در بدن شما دچار مشکل شوند به تبع این مشکل مشکلاتی که در حرکت مفاصل و سایش آنها پیش خواهد آمد برای شما دردناک خواهد بود. در این مقاله می‌خواهیم تاثیر مراقبت روش تقویت غضروف‌ها را در سنین جوانی به شما  گوشزد کنیم تا در زمانی که در معرض پیری قرار می‌گیرید از مشکلاتی که برای شما بر اثر ضعیف بودن غضروف ها شکل می‌گیرد در امان باشید. در انتها نیز سعی می‌کنیم به دو مورد از غضروف سازهای مطرح در بازار مکمل‌های داخلی اشاره کنیم  تا به شما در انتخاب یک مکمل غضروف ساز مناسب کمک کند بنابراین در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنیم این است که ترکیبات موجود در قرص‌های غضروف ساز چه موادی هستند و ضرورت وجود هر یک از آنها چیست.

قرص‌های غضروف ساز چه قرص‌هایی هستند و چه تاثیری بر بهبود زندگی روزمره ما دارند؟

ترکیبات موجود در قرص‌ها و یا مکمل های غضروف ساز چه ترکیباتی می‌باشند؟

یکی از  عناصری که در فرایند بهبود و ارتقا و بازسازی غضروف‌های بدن شما نقش اساسی را بازی می‌کند  اسید آمینه لیزین می‌باشد . همانطور که در بخش قبل گفته شد اگر  به سلامتی خود اهمیت می‌دهید از دوران جوانی شما می‌بایست به میزانی از تقویت مفاصل خود برسید که در کهنسالی با مشکلات متعدد مواجه نشوید.  توجه به این نکته از این حیث ضروریست که اسید آمینه لیزین در داخل بدن تولید نمی‌شود.  اسید آمینه لیزین باید به منظور تسریع در بهبود قسمت های آسیب دیده غضروفی به میزان کافی در بدن شما موجود باشد.  از آنجا که نیاز به این اسید آمینه کاملاً واضح به نظر می‌رسد که این نیاز احساس می‌شود که اشاره کنیم حتی جذب کافی کلسیم و همچنین کلاژن سازی در مقدمه خود به این اسید آمینه نیاز دارد. طبق تحقیقات و نتایج معتبر پزشکی تقریبا می‌توان گفت بدن به ازای هر کیلوگرم از وزن خود به چیزی معادل ۱۲ میلی‌گرم اسید آمینه لیزین در طول شبانه روز احتیاج دارد. مواد غذایی که حاوی میزان مناسبی از اسید آمینه لیزین می‌باشند حبوبات و یا سویا و یا گوشت قرمز می‌باشند. اگر به مواد سازنده عموم  قرص‌ها و یا مکمل‌های غضروف ساز مراجعه کنید  خواهید دید که عموم آنها حاوی اسید آمینه لیزین می‌باشد.   اگر بخواهیم موارد دیگری از ترکیبات این مکمل‌های غضروف ساز را مورد بررسی قرار دهیم می‌توان به کندرویتین و گلوکوزامین اشاره کرد. کندرویتین  یکی از عناصری است که سبب می‌شود بافت‌های غضروفی مستحکم شده و سبب تحریک کلاژن‌سازی نیز می‌شود و به این منظور در مکمل‌های غضروف ساز این ترکیب نیز یافت می‌شود. لازم به ذکر است که گلوکوزامین عموماً به منظور احیاگر غضروف و حتی کاهش دهنده دردهای ناشی از آسیب دیدگی غضروف‌ها به کار می‌رود. در جمع‌بندی این قسمت می‌توان گفت که عموماً این سه ترکیب سازنده اجزای اصلی قرص‌ها و مکمل‌های غضروف ساز را تشکیل می‌دهند که بهترین انتخاب برای شما قطعاً مشورت با پزشک متخصص برای بهره مندی از این مکمل‌ها خواهد بود.

یکی از سوالات اساسی دیگری که عموماً زیاد پرسیده می‌شود این است که مصرف ‌ها و مکمل‌های غضروف ساز در چه زمانی می‌بایست شروع شود. اگر در سنین بالا هستید و دچار انواعی از بیماری‌های مرتبط با مفاصل خود هستید قطعاً طی مشورت با پزشک متخصص شما باید بلافاصله مصرف این نوع از مکمل‌ها را پی بگیرید. میزان دوز و نحوه مصرف این نوع از مکمل‌ها به خصوص در زمانی که مصرف کننده خانم بوده و یا در دوران بارداری و یا شیردهی قرار دارد حتماً باید تحت نظر پزشک متخصص انجام شده و به خصوص اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که با مصرف غذاهای دریایی دچار آلرژِی می‌شوید حتماً باید قبل از مصرف قرص‌ها و یا مکمل‌های غضروف ساز با پزشک مشورت کنید. معمولاً طبق دستورالعمل ها و روتین های شرکت‌های سازنده قرص‌ها و مکمل‌های غضروف ساز به صورت عام تعداد ۲ و یا سه کپسول و یا قرص به صورت روزانه و با معده پر می بایست مورد مصرف قرار بگیرد. بدیهیست که برای کسب اطلاعات بیشتر از مشکلات و عوارض ناشی از مصرف قرص‌ها و مکمل‌های غضروف ساز می‌توانید به بروشور و اطلاعات داخل این نوع از مکمل‌ها مراجعه کنید. 

همانطور که گفته شد عبارت غضروف ساز به این نکته اشاره دارد که  غضروف هایی که بر اثر مرور زمان تضعیف شده و یا آسیب دیده‌اند را احیا کند. ترکیباتی که در بخش قبل به آن پرداختیم اعم از گلوکوزامین و کمرویتین و کلاژن همانند ترکیباتی که در غضروف‌های طبیعی مشاهده می شوند  باید به منظور احیا و ترمیم غضروف‌های آسیب دیده به بدن وارد شوند.  نکته‌ای که در ارتباط با کلاژن وجود دارد این است که کلاژن جز اساسی غضروف می‌باشد که نقش اساسی را در استحکام کلیه غضروف‌ها بازی می‌کند.  زمانی که غضروف‌های شما سالم بوده و درگیر بیماری نمی‌باشید باید دقت کنید که ممکن است نیاز باشد تا مصرف مکمل‌ها را شروع کنید و به بیان دیگر مصرف مکمل‌ها و قرص‌های غضروف ساز را تا زمان بروز مشکل به تاخیر نیندازید. اگر بدن شما دچار افت کلاژن شود اتفاقی که بلافاصله رخ خواهد داد بروز بیماری آرتروز خواهد بود که شما را درگیر خود خواهد کرد. در اهمیت ترکیبات دیگر نیز در بخش قبل نکاتی مطرح شد که برای جمع بندی میتوان به دو جمله اکتفا کرد.  اول اینکه گلوکوزامین سبب افزایش سرعت بازسازی در غضروف‌های موجود در بدن شما خواهد شد و دوم اینکه کندرویتین سبب بهبود انعطاف پذیری در غضروف‌های بدن شما خواهد شد.

در ادامه این مقاله می‌خواهیم یکی از مکمل های غضروف ساز را به شما معرفی کنیم و خواص و ویژگی‌های آن را به صورت مختصر بیان کنیم.

 کپسول پیاسیدین یکی از این مکمل‌ های غضروف ساز است که در بازار مکمل‌های داخلی وجود دارد. آنچه که کپسول پیاسیدین از آن تشکیل می‌شود طبق گفته شرکت سازنده عصاره آووکادو و سویا می باشد. کپسول پیاسیدین یکی از مکمل‌های تاثیرگذار به منظور کاهش دردهای ناشی از مفاصل و التهابات و همچنین کاهش دردهای ناشی از آرتروز می‌باشد. کپسول پیاسیدین همچنین قابلیت تاثیرگذاری قابل توجهی بر بیماری‌های دیگر ناشی از مشکلات مفاصل را داراست. ترکیبات سازنده‌ای که در کپسول پیاسیدین به کار رفته است حاوی ترکیبی با نام ایزوفلاون است که ایزوفلاون  خود خاصیت بسیار اثرگذاری در کاهش التهاب داشته و به تبع آن استفاده از این ترکیب منجر به کاهش درد و التهاب در مفاصل می‌شود. 

قرص‌های غضروف ساز چه قرص‌هایی هستند و چه تاثیری بر بهبود زندگی روزمره ما دارند؟

نهایتاً در انتهای این مقاله می‌ خواهیم بگوییم که توجه به سالم ماندن و سالم نگه داشتن غضروف‌ها از دوران جوانی آغاز می‌ شود و داشتن یک رژیم غذایی مناسب در این مهم بسیار تاثیرگذار خواهد بود. یکی از مهم ترین مواد غذایی که می‌ توانید در رژیم غذایی روزانه خود بگنجانید تا نگرانی خود را از بابت سالم نگه داشتن غضروف‌ ها و مفاصل خود کاهش دهید مغزها می‌ باشد. در حقیقت مغزها به دلیل دارا بودن ویتامین‌ های مختلف و همچنین منیزیم و موارد دیگری که یکی از مهم‌ترین آنها هیالورونیک اسید می‌باشد  به ساخت غضروف و احیا و تقویت  مفاصل کمک فراوانی کرده و برای بهره‌بندی از این فایده  شما می‌بایست رژیم غذایی متناسب و سرشار از مغزی جات داشته باشید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *