زیبایی

کانتور چیست و تفاوت مهم آن با کانسیلر چیست؟

کانتور چیست و تفاوت مهم آن با کانسیلر چیست؟

کانتور کردن به معنی سایه زدن و یک تکنیک آرایشی است که برای آن لوازم آرایشی خاصی وجود دارد. از این تکنیک برای برجسته سازی صورت یا بدن استفاده می شود. کانتورینگ به صورت سرد و گرم دسته بندی شده است که می توان از آن برای یک یا دو سایه تیره تر یا روشن تر از رنگ پوست در مناطق مختلف صورت که نیاز به برجسته شدن یا ریز نشان دادن دارند استفاده شود.

کانتور چیست؟

کانتور چیست؟

یکی از تکنیک های آرایشگران که به آن کانتورینگ ترمیمی هم گفته می شود و برای رفع عیوب صورت و فرم دادن به صورت به کار می رود کانتور یا کانتورینگ می باشد. به طور کلی کانتور و تکنیک کانتورینگ به استفاده از رنگ های تیره و روشن کرم مخصوص کانتور یا کرم پودر گفته می شود که با استفاده از این رنگ ها قسمت هایی از صورت مانند گونه ها را برجسته  نشان می دهند. برای انجام این مرحله از آرایش معمولا از کرم فشرده استفاده می شود که باید دو یا سه درجه از پوست تیره تر باشد اما برای انجام هایلایت باید دو یا سه درجه از پوست روشن ترباشد. کانتور به معنی پوشاندن عیوب صورت  و برجسته کردن نقاط قوت می باشد. کانتور فرم های مختلف چهره با هم متفاوت است برای مثال کانتور صورت بیضی با صورت گرد با هم تفاوت دارد و باید با استفاده از مهارت های کانتورینگ بتوان فرم صورت را ایده آل نشان داد. در این تکنیک برای کوچکتر نشان دادن اجزای صورت آن ها را تیره می کنیم و برای جلوه بیشتر نقاط  قوت، از هایلات استفاده می کنیم.

هدف از کانتور چیست؟

در کانتورینگ فرم صورت با آرایش تقویت و تغییر داده می شود اما تاثیرات آن کاملا نمایان نیست. در گذشته کانتور به معنی برجسته کردن برای تغییر کل صورت بود تا صورت به نوعی دیگر به نظر برسد. اما اکنون روند کانتورینگ تغییر پیدا کرده است و برای رسیدن به خود واقعی شما این کار را انجام می دهند.

ابزار مورد نیاز

 

ابزار مورد نیاز کانتور

کرم پودر مایع: استفاده از کرم برای افرادی که تازه کار و مبتدی هستند مناسب می باشد زیرا کار با آن راحت تر می باشد.

کانسیلر: برای انتخاب کانسیلر باید رنگی را انتخاب کنید که یک درجه از پوستتان روشن تر باشد. به جای کانسیلر می توان از کرم پودری که از پوست روشن تر باشد استفاده نمود.

کانتور تیره: برای انتخاب کانتور تیره باید محصولی را انتخاب نمایید که 1 تا 2 درجه از پوستتان تیره تر باشد.

براش: براش را متناسب با نوع مواد آرایشی انتخاب نمایید. برای مثال براش هایی که برای مواد آرایش پودری استفاده می کنید باید دارای سر گرد باشند.

مراحل کانتور کردن صورت

برای اینکه چهره بعد از کانتور و آرایش، بسیار زیبا و جذاب به نظر برسد لازم است این تکنیک را به صورت درست و اصولی استفاده نمایید. در ادامه می توانید مراحل کانتور را یاد بگیرید.

ابتدا پوست را آماده کنید

برای شروع به کار کانتورینگ ابتدا صورت خود را پرایمر بزنید و سپس تمامی قسمت های پوست را با کرم پودر پوشش دهید. حال یک کانسیلر انتخاب کنید و بخش های زیر چشم و لکه های پوستی را با کانسیلر پوشش دهید و سپس آن را پخش کنید. مقداری پودر تثبیت کننده به صورت بزنید تا کرم پودر  و کانسیلر فیکس شوند. حال پوستی صاف و یکدست دارید که برای کانتورینگ آماده شده است.

انتخاب محصول و براش مناسب

بهترین محصول برای کانتور صورت، محصولی است که حالت کرمی و ظاهری مات دارد، کرم کانتورهایی که ظاهری درخشان را ایجاد می کنند مناسب این کار نیستند. کانتورهایی که حالت استیکی دارند برای این کار بهتر هستند زیرا تسلط بهتری روی کانتورینگ خواهید داشت. برای کانتورینگ بینی، براشی تهیه کنید که مانند براش سایه چشم کوچک باشد تا با تسلط بیشتری بتوانید خطوط روی بینی را اجرا کنید. برای انجام کانتورینگ باید به شکل صورت توجه کنید، مثلا اگر پیشانی بلندی دارید باید در امتداد خط رویش موها از کرم کانتور استفاده کنید تا این فاصله کوتاه تر به چشم بیاید. برای اینکه گونه ها را برجسته تر نشان دهید باید دقیقا زیر استخوان یک خط شیب داراز گوش تا وسط گونه بکشید. برای اینکه بینی را کشیده تر و باریک نشان دهید می تونید دو خط موازی را روی طرفین استخوان بینی بکشید و اگر می خواهید استخوان و فک و چانه را کشیده تر و باریک تر نشان دهید می توانید در این قسمت نیز از کرم کانتور استفاده کنید.

 

انتخاب محصول و براش مناسب برای کانتور کردن صورت

ترکیب کردن و محو کردن رنگ تیره کانتور روی پوست

بعد از اینکه خطوط کانتور را روی صورت کشیدید، با استفاده از یک اسفنج آرایشی آن را روی صورت پخش کنید. این کار را با ضربات ممتد و آرام انجام دهید تا هیچ خطی روی صورت باقی نماند و فقط هاله ای از این کرم باقی مانده باشد. در این کار به هیچ عنوان اسفنج را روی پوست نکشید زیرا در این صورت کرم از روی پوست پاک می شود و کانتور شما دقیق و حرفه ای نخواهد شد.

تثبیت کردن کانتور صورت

بعد از اینکه کار کانتور را انجام دادید و آن را به خوبی پخش نمودید می توانید قسمت هایی که کانتور نشده را با کانسیلر روشن کنید، سپس قسمت هایی که کانتور شده است را با استفاده از پودر فیکس تثبیت کنید تا ماندگاری بیشتری داشته باشد. یک لایه از پودر فیکس را روی تمام صورت پخش کنید و سپس برای زدودن اضافه های پودر از یک براش تمیز کمک بگیرید.

معرفی انواع کانتور

کانتورها نیز مانند تمامی محصولات آرایشی دارای مدل های متنوعی هستند که باید متناسب با پوست و نیاز آن انتخاب شود. کانتورها به طور کلی دارای دو نوع می باشند: کانتور پودری  و کرمی.

 

معرفی انواع کانتور

کانتور پودری: این کانتورها حالتی مات روی صورت ایجاد می کنند اما کار با آن کمی سخت تر از حالت کرمی می باشد و برای افرادی که دارای مهارت بیشتری هستند مناسب ترند.

کانتور کرمی: این کانتورها به دو صورت استیکی یا پلتی وجود دارند اما جنس آن ها کرمی می باشد. ترکیب کردن و محو نمودن آن ها راحت می باشد در نتیجه برای افرادی که تازه کار و مبتدی هستند مناسب تر می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *