سلامت بدن

همه چیز درباره مولتی مینرال

مولتی ویتامین مینرال چیست و چه تاثیری در  اندام‌های داخلی بدن و بدن شما خواهد داشت و بهترین مولتی ویتامین مینرال‌های موجود در بازار داخلی کدام است؟

مولتی ویتامین مینرال در حقیقت به نوعی از قرص‌های تقویتی و مکمل‌ها گفته می‌شود که شامل  اغلب ویتامین‌ها و مواد ریز مغذی مورد نیاز برای سلامت بدن شما باشد. در این مقاله قصد داریم در ارتباط با مکمل‌های مینرال و این نوع مولتی ویتامین‌ها نکات بسیار شگفت آوری را برای شما بازگو کنیم پس اگر به این موضوع علاقه مند هستی در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

مینرال یا مواد معدنی و املاح در بسیاری از مواد غذایی وجود دارند و بدن شما برای سالم بودن و حفظ عملکرد درست خود به این املاح همانند سدیم و پتاسیم و منیزیم نیاز  دارد. همانطور که  بسیاری از ما می‌دانیم مواد غذایی و رژیم غذایی روزانه مناسب می‌تواند کمک بسیار خوبی برای تامین املاح و مواد معدنی و ریز مغذی‌های مورد نیاز بدن باشد و در صورتی که شما نتوانید از یک رژیم غذایی مناسب پیروی کنید و یا به هر دلیل دیگری بدن نتواند این ریز مغذی‌ها و املاح را  به حد کفایت تولید کند شما باید پس از مشورت با پزشک متخصص از مکمل‌های مینرال و یا مولتی ویتامین‌های دیگر استفاده کنید.

معمولاً  افرادی که در دوران بارداری و یا شیردهی به سر می‌برند و یا ورزشکارانی که فعالیت‌های ورزشی حرفه‌ای دارند در طول زمان نیاز پیدا می‌کنند که از مکمل‌های مینرال و یا مولتی ویتامین‌های مینرال بهره گرفته و آن را در رژیم غذایی روزانه خود مورد استفاده قرار دهند. 

مولتی ویتامین‌های مینرال یا همان مواد معدنی به فرم‌ها و شکل‌های گوناگونی اعم از قرص و کپسول و یا حتی شربت به مصرف کنندگان ارائه می‌شوند. به همین ترتیب مکمل‌های مولتی ویتامین مینرال و یا مکمل‌های مولتی ویتامین معدنی  از همین املاح و مواد مورد نیاز برای بدن ترکیب شده و ساخته می‌شوند تا زمانی که بدن شما دچار کمبود این املاح شود به کمک شما بیاید. 

مولتی ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز برای بانوان

چه مینرال‌هایی در دسته مواد معدنی اصلی مورد نیاز برای بدن قرار گرفته  و استفاده هر کدام از آنها چیست؟

  در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا برخی از مینرال‌های اساسی برای حفظ سلامت بدن را برشماریم.

 پتاسیم و تاثیر آن بر سلامتی بدن

اولین مینرالی که می‌توانیم نام ببریم پتاسیم است و وجود منابع کافی پتاسیم در بدن به منظور حفظ عملکرد صحیح و درست سیستم عصبی بسیار ضروری به نظر می‌رسد. وجود پتاسیم کافی در بدن به نگهداشت آب در درون سلول‌ها و همچنین عملکرد با کیفیت دستگاه گوارش کمک مهمی می‌کند.  پتاسیم در مواد غذایی مختلفی اعم از حبوبات و موز و آب پرتقال و حتی کدو حلوایی نیز موجود است و شما می‌توانید این مواد غذایی را در رژیم غذایی روزانه خود بگنجانید.

مینرال دیگری که می‌توانیم در دسته مینرال‌های اصلی بدن قرار دهیم کلسیم است.  همانطور که احتمالاً شما نیز با این موضوع آشنا هستید وجود کلسیم به منظور پیشگیری از مشکلات استخوانی همانند پوکی استخوان بسیار ضروری است. یکی دیگر از فواید وجود کلسیم کافی برای بدن کمک به ترشح آنزیم‌های مورد نیاز بدن است.   عموم کلسیمی که در بدن شما ذخیره می‌شود در استخوان‌ها قرار گرفته است. کلسیم در انواع لبنیات به وفور وجود داشته و شما باید با مصرف انواع از لبنیات همانند شیر کلسیم کافی را برای بدن خود فراهم کنید. 

 فسفر و تاثیر آن بر سلامتی بدن

  مینرال دیگری که می‌خواهیم در این قسمت  به آن اشاره کنیم فسفر است. عملکردی که برای فسفر در بدن متصور هستیم کمک به تشکیل و استقامت استخوان‌ها و دندان ها می‌باشد و اگر بدن شما با کمبود منابع فسفر مواجه شود  استخوان‌های شما قطعاً درگیر عوارض مختلفی خواهد شد. بنابر تجربیات ارائه شده علوم پزشکی بدن معمولاً در زمانی که میزان سطح جذب کلسیم افزایش داشته باشد  میزان فسفری که جذب می‌کند با کاهش روبرو خواهد شد و به طور برعکس زمانی که جذب کلسیم در بدن شما کاهش داشته باشد میزان فسفری که در بدن شما جذب می‌شود افزایش خواهد داشت. اگر بخواهیم ساده‌تر این نکته ظریف و شگفت آور را برای شما بازگو کنیم می‌توان به یک بالانس کننده دو کفه‌ای برای این عنصر و کلسیم اشاره کرد که تعادل داخلی بدن شما را حفظ می‌کند. فسفر معمولا در نخود فرنگی و عدس و لبنیات به وفور یافت می‌شود و حتی با مصرف سیب زمینی نیز شما به میزان کافی فسفر دریافت خواهید کرد.  دقت کنید که مصرف  بیش از اندازه فسفر در رژیم غذایی روزانه و یا استفاده از مکمل‌ها خطرات بسیار جبران ناپذیری را برای شما به همراه خواهد داشت. سخن به گزاف نگفته‌ایم اگر بگوییم که فسفر بعد از کلسیم در بدن بیشترین میزان املاح معدنی را  داراست و توجه به این دو مینرال به میزان کافی حائز اهمیت خواهد بود.

 منیزیم و تاثیر آن بر سلامتی بدن

مینرال آخری که در این قسمت قصد داریم به آن اشاره کنیم مینرال منیزیم است که بدن شما برای  تنظیم فشار خون از این مینرال بهره می‌برد.   آجیل و یا سبزیجات و یا سیب زمینی حاوی مقادیر کافی منیزیم هستند که می‌توانند در رژیم غذایی روزانه شما قرار بگیرند. در حقیقت منیزیم نقش مهمی در ساخت پروتئین و همچنین در فعالیت‌های مرتبط با دی‌ان‌ای دارد. با افزایش سن نیاز بدن شما به منیزیم افزایش خواهد یافت و معمولاً طبق نتایج پزشکی  کودکان تا ۱۳ سال می‌بایست به صورت روزانه حدود ۲۵۰ میلی‌گرم منیزیم دریافت کنند  و برای نمونه کودکان زیر ۶ سال باید در حدود ۳۰ میلی‌گرم منیزیم را به صورت روزانه دریافت کنند و به همین ترتیب افراد  بالای ۱۴ سال نیاز به حدود ۵۰۰ میلی‌گرم منیزیم به صورت روزانه دارند. برای اینکه با مواد غذایی حاوی  منیزیم بیشتر آشنا شوید برای شما دو مثال ذکر می‌کنیم که بدانید چقدر منیزیم در مواد غذایی  مختلف وجود دارد.  برای نمونه اسفناج و برگ چغندر و انجیر به صورت میانگین  حاوی ۱۵۰    میلی گرم منیزیم می‌باشد.  کلیه شما قادر است تا مقادیر اضافی منیزیم را به راحتی از بدن شما دفع کند اما عوارض  مصرف  بیش از  اندازه منیزیم به صورت مکمل و یا قرص ممکن است عوارض بسیار خطرناکی از جمله ایست قلبی را برای شما فراهم کند.

چه مولتی ویتامین‌های مینرالی   مناسب‌تر هستند و اصولاً بهترین مولتی ویتامین‌های مینرال کدامند؟

 قرص مولتی ویتامین  مینرال بانوان مثبت ۵۰ پیکادیلی تولید شده در شرکت نوین طب نوبخت

 در این قسمت از مقاله می‌خواهیم یک مولتی ویتامین مینرال مناسب را برای شما معرفی کنیم که طبق نظر مصرف کنندگان رتبه خوبی را به خود اختصاص داده است بنابراین اگر نیاز به انتخاب یک مولتی ویتامین مینرال مناسب دارید  می‌ توانید این مولتی ویتامین را انتخاب کنید. مولتی ویتامین بالای ۵۰ سال پیکادیلی یکی از محصولات مناسب و با کیفیت مخصوص بانوان است که  تامین کننده مینرال‌ها و ریز مغذی‌ها و ویتامین‌های مورد نیاز برای بدن است. طبق ادعای شرکت سازنده مولتی ویتامین بالای ۵۰ سال پیکادیلی مخصوص بانوان  انرژی مورد نیاز بانوان را در طول روز فراهم کرده و  سلامت سیستم عصبی و سیستم ایمنی آنها را ارتقا می‌ دهد. استفاده از این مکمل در دوران بارداری و شیردهی ممنوع بوده و در صورتی که به دارویی حساسیت دارید حتماً باید قبل از مصرف این محصول با پزشک متخصص مشورت نمایید.  مولتی ویتامین مخصوص بانوان پیکادیلی شامل کلسیم  و منیزیم   و زینک و پتاسیم و دیگر املاح و ریز مغذی‌هایی است که برای بانوان بالای ۵۰ سال ارائه شده است. نحوه مصرف این قرص در حالت کلی روزانه دو عدد و طبق دستور پزشک می‌ باشد.    از مهم‌ترین مواد سازنده این مولتی مینرال می‌توان به  زینک به میزان ۱۵ میلی‌ گرم و مس به  میزان ۲ میلی‌ گرم  و  منیزیم به میزان ۲ میلی‌ گرم و ویتامین ب۲ به میزان ۳۰ میلی‌ گرم  و همچنین ویتامین سی به میزان ۱۲۰ میلی‌ گرم و ویتامین دی ۳ به میزان ۵۰ میکروگرم اشاره کرد. بسته‌بندی مولتی ویتامین بالای ۵۰ سال مخصوص بانوان پیکادیلی در بسته‌های ۵۰ عددی بوده و به صورت قرص ارائه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *