زیبایی

مژه مصنوعی فواید و ضررهایی که دارد ،عوامل حساسیت زای آن

مژه مصنوعی فواید و ضررهایی که دارد بررسی عوامل حساسیت زای مژه مصنوعی

مژه مصنوعی برای افرادی که ممکن است فکر کنند مژه هایشان خیلی کوتاه است یا به اندازه کافی پر نیست حتی با کمک ریمل مژه گزینه خوبی است. برای کسانی که در دنیای تئاتر و سرگرمی هستند، مژه مصنوعی یک امر ضروری است. امروزه مژه مصنوعی در انواع مختلفی از سبک ها، اندازه ها و انواع موجود است. خبر مهم این است که تقریباً هر میکاپ آرتیست در موسسات طراحی مد تاکید زیادی روی چشم ها دارند. آرایش چشمان تیره و دودی با حاشیه ای ضخیم از مژه ها، دقیقاً سبک مناسبی را ایجاد می کنند و به طور فزاینده ای به یک چهره محبوب تبدیل می شوند.

مژه مصنوعی چیست؟

اکستنشن مژه یک فن آرایشی و بهداشتی است که برای افزایش طول، حالت، پر بودن و ضخامت مژه های طبیعی استفاده می شود. این مژه های مصنوعی ممکن است از چندین ماده از جمله موی راسو، ابریشم، ساخته شده بصورت مصنوعی و یا موی اسب یا انسان ساخته شود. روش اصلی استفاده از اکستنشن ها با استفاده از چسب سیانوآکریلات برای اعمال اکستنشن (ها) به مژه های طبیعی بصورت 1-2 میلی متر پایین تر از پایه مژه طبیعی است و هیچ وقت با پلک تماس نمی گیرد.

مژه های مصنوعی در ابتدا از رزین اکریلیک ساخته شده بودند. با این حال، با گذشت زمان مواد مورد استفاده بهبود یافته و امروزه مژه های مصنوعی از یک الیاف پلاستیکی مخصوص به نام پلی بوتیلن ترفتالات (PBT) ساخته می شوند. PBT گرم می شود و سپس به شکل مژه مورد نظر قالب زده می شود. مژه هایی که از این ماده ساخته می شوند محکم و دارای براقیت طبیعی هستند. علاوه بر این همچنین، حالت فر خود را بهتر حفظ می کنند.

انواع مدل ها

مژه مصنوعی 3 نوع اصلی دارد: مژه های نواری ، مژه های دانه ای در سه سایز و مژه های دانه ای منفرد. قبل از خرید و استفاده از مژه مصنوعی دانستن تفاوت گزینه های موجود در بازار بسیار مهم است.

 

مژه مصنوعی کامل

یکی از رایج ترین انواع مژه مصنوعی است که روی یک نواری قرار گرفته است و استفاده از آن نیازمند تخصص و وقت زیادی نمی باشد، با این وجود ممکن است مصنوعی بودن آن به چشم بیاید.

مژه مصنوعی کامل

مژه مصنوعی نیمه

روی نوار کوتاه تری قرار گرفته است و معمولا گوشه خارجی چشم را پوشش می دهد.این مدل ممکن است طبیعی تر باشد و استفاده از آن ساده است.

مژه مصنوعی نیمه

مژه مصنوعی دانه ای

مژه های دانه ای بیشتر مورد استفاده آرایشگران قرار می گیرند و دو نوع دسته ای و تکی تقسیم بندی می شود. برخلاف مژه های نواری به صورت تک تک نصب می شوند. این مژه ها کمک زیادی به پر دیده شدن و پر کردن مناطق کم پشت می شود. این مژه های دانه ای به طور معمول در 3 سایز مختلف وجود دارند و برای شخصی که آنها را نصب می کند بسیار راحت است و کنترل بیشتری بر نحوه نتیجه گیری دارد. از این مژه ها برای داشتن جلوه ای حجیم تر استفاده کنید، یا فقط درچند قسمت در اطراف ناحیه خارجی چشم اضافه کنید تا مژه هایی شعله مانند ایجاد شود.

مژه مصنوعی دانه ای

مژه مصنوعی دانه ای مکس فکتور در سه سایز (دسته ای)
مژه مصنوعی دانه ای یک اندازه (تکی)

مژه مصنوعی دانه ای یک اندازه (تکی)

مژه مصنوعی سه بعدی

مژه مصنوعی سه بعدی

مژه مصنوعی نواری

متداول ترین نوع مژه مصنوعی برای مبتدیان، مژه های نواری هستند. مارک هایی مانند Velor و Ardell مژه های نواری در سبک های و مواد مختلفی ایجاد کرده اند تا ظاهری متفاوت ایجاد کنند. مژه مصنوعی Velor یکی از با کیفیت ترین مژه های موجود در بازار است و 100٪ از موی راسو تهیه می شود. مارک های دیگر ممکن است از مواد مصنوعی مانند پلاستیک و ابریشم و یا از موی انسان استفاده کنند. سبک و رنگی که انتخاب می کنید به اولویت شخصی، بودجه و ظاهر مورد نظر شما بستگی خواهد داشت. مژه های نواری همه کاره هستند و ممکن است برای چشم شما یا برای رسیدن به یک طول خاص، کوتاه یا اصلاح شوند. اکثر مبتدیان قبل از تکمیل مهارت نیاز به تمرین دارند، بنابراین همیشه بهتر است خیلی زود آنها را بیش از اندازه کوتاه نکنید.

بیشترین تفاوت بین مژه های دانه ای و نواری در این است که مژه های دانه ای بیشتر برای اکستنشن مژه استفاده می شوند و ماندگارتر هستند. مژه های نواری بیشتر برای استفاده موقتی ساخته شده اند. مژه های دانه ای به دلیل زمان و تخصص لازم برای استفاده صحیح از مژه ها، معمولاً توسط آرایشگران در سالن استفاده می شوند. از مژه های دانه ای ممکن است برای پر کردن نواحی کم پشت و یا برای پردیده شدن مژه ها استفاده شود.

مژه مصنوعی نواری

 

مژه مگنتی

مژه مگنتی

انتخاب مژه مصنوعی مناسب با چشم

مژه مصنوعی برای چشم های درشت

مژه هایی که قسمت خارجی بلند تری دارند و قسمت مرکزی آنها دارای قوس و تراکم بیشتری باشد تا به چشم های شما حالت کشیده و قشنگ تری بدهند.

مژه مصنوعی برای چشم های ریز

اگر مدل پشم های شما بادامی و ریز است، شما می توانید از هر مدل جهت زیبا تر شدن چشم های خود استفاده کنید.

مژه مصنوعی برای چشم‌های پف دار

برای این مدل از چشم ها بهتر است مژه هایی که قسمت مرکزیشان پر تر و طولانی تر است را انتخاب کنید. این مژه مصنوعی عمق بیشتری برای چشمهایتان ایجاد می کند و باعث می شود که افتادگی پلک کمتر به نظر بیاید.

مژه مصنوعی برای مژه‌های بسیار کم پشت

بهتر است از مژه های مصنوعی با موهای نا منظم و ضربدری استفاده کنید تا بهتر روی مژه های کم پشت بنشیند و حالت پر تری به مژه های شما بدهد.

 

لوازم کار برای استفاده از انواع مژه مصنوعی

لوازم کار برای استفاده از انواع مژه مصنوعی

نحوه‌ی صحیح گذاشتن مژه مصنوعی

1- وسایل خود را آماده کنید.

2- هر یک از نوارهای مژه را بصورت دلخواه کوتاه کنید.

در ابتدای کار، می توانید با مژه های ارزان قیمت شروع کنید. نوار را در برابر پلک واقعی خود اندازه بگیرید و مقدار اضافی آن را کوتاه کنید. در صورت تمایل می توانید ازقسمت های اضافی بعداً برای چسباندن به گوشه های خارجی چشم خود و یا زمانی که می خواهید تمرکز بیشتری روی مژه های بیرونی خود داشته باشید، از آن ها استفاده کنید.

نحوه‌ی صحیح گذاشتن مژه مصنوعی

3- چسب مژه خود را با دقت بمالید.

پس از چسب زدن، بلافاصله آن را به پلک خود نچسبانید. باید منتظر بمانید و بگذارید چسب آن کمی خشک شود – اما نه خیلی زیاد. حدوداً 30 ثانیه باید صبر کنید تا چسب خیس نباشد. یک ترفند جالب برای این که چسب بهتر روی انتهای آن توزیع شود، این است که نوار را خم کنید تا ابتدای آن به انتهایش برسد. روشی بسیار ساده و ابتکاری برای این که مژه ها هنگام استفاده جدا نشوند.

 

چسب مژه خود را با دقت بمالید

4- به سمت پایین به یک آینه نگاه کنید (نه مستقیم به جلو) و مژه ها را به پلک خود بچسبانید.

هنگام چسباندن از چشمان خود را نبندید، زیرا این باعث تغییر شکل چشم شما می شود. در ابتدا انجام این کار به نوعی دشوار است، اما به مرور با آن آشنایی پیدا خواهید کرد.

 

به سمت پایین به یک آینه نگاه کنید (نه مستقیم به جلو) و مژه ها را به پلک خود بچسبانید

5- از خط چشم برای پنهان کردن قسمت نواری مژه استفاده کنید.

برای طبیعی تر جلوه دادن مژه های نواری، پس از چسباندن آن می توانید از خط چشم برای استتار قسمت نواری آن اقدام کنید.

 

از خط چشم برای پنهان کردن قسمت نواری مژه استفاده کنید

عوارض خطرناک

طبق آکادمی چشم پزشکی آمریکا ، اصلی ترین خطرات مرتبط با اکستنشن مژه عبارتند از:

 1. تاری دید
 2. گل مژه
 3. خشک شدن چشم ها
 4. آسیب دیدن مژه‌های طبیعی
 5. التهاب و عفونت چشم
 6. حساسیت به چسب مژه
 7. ورم
 8. از بین رفتن موقت یا دائمی مژه ها
 9. تحریک پوستی پلک
 10. عفونت پلک یا قرنیه

بیشتراین عوارض ها ناشی از کشیدن مژه در نتیجه واکنش پوستی یا آلرژی به مواد شیمیایی استفاده شده در چسب است. شرایط غیر بهداشتی نیز می تواند چنین عوارضی ایجاد کند.

مگر اینکه شرایط زمینه ای داشته باشید و باعث شود مژه مصنوعی گزینه ی نامناسبی برای شما باشد، معمولاً با رعایت این دستورالعمل ها می توانید از این خطرات جلوگیری کنید:

 1. از یک متخصص زیبایی و زیبایی بخواهید تا مژه های شما را در یک محیط تمیز متصل کند.
 2. لیستی از مواد استفاده شده در چسب را بخواهید. از چسب های حاوی فرمالدهید استفاده نکنید. فرمالدهید سمی است که می تواند باعث واکنش های آلرژیک و تحریک پوست شود.
 3. اگر به لاتکس حساسیت دارید، مطمئن شوید که یکی از موارد ذکر شده نیست.
 4. اطمینان حاصل کنید که متخصص زیبایی شما از چسب جراحی استفاده می کند و از چسب ناخن استفاده نمی کند. این یکی از خطرناک ترین مواردی است که باید از آن اجتناب کنید.
 5. اطمینان حاصل کنید که متخصص زیبایی شما دستهای خود را شسته، و تجهیزات را استریل می کند و حوله ها یا ملافه های تمیز را برای شما فراهم می کند.

چرا به صورت طولانی مدت نباید از مژه های مصنوعی استفاده کنیم؟

متأسفانه، مژه های مصنوعی ممکن است باعث از بین رفتن موقت یا دائمی مژه های واقعی شما شوند. برداشتن مژه های مصنوعی می تواند مژه های طبیعی شما را بشکند، و حتی به پیازچه مو آسیب برساند. وقتی این اتفاق بیافتد، مژه های شما دیگر رشد نمی کنند.

منابع مورد استفاده

https://www.frendsbeauty.com/

https://en.wikipedia.org/

https://www.allure.com/

https://www.healthline.com/

Home

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *