پوست به عنوان یکی از بزرگ‌ ترین اعضا بدن سدی محافظتی است بین محیط جهان اطراف با عضلات، اعضای درونی و رگ های خونی و اعصاب بدن که انواع مختلفی همچون : پوست خشک، پوست چرب، پوست مختلط، پوست نرمال و پوست حساس دارد.

اگر پوست شما تحریک پذیر، ملتهب است یا احساس خارش و خشکی دارید در موارد قرمزی روی پوست مشاهده می کنید، پوست شما حساس است. کسانی که پوست حساس دارند  هنگام استفاده از یک محصول جدید پوست آنها واکنش نشان می‌ دهد، در گرما برافروخته می‌شود و هنگام اصلاح کردن هم صورتشان جوش می زند. این افراد به راحتی آفتاب سوخته می شوند و زمینه ی بیماری هایی مانند اگزما و رزاسه را در پوست خود دارند.

ژنتیک و نوسانات هورمونی علت اصلی داشتن پوست حساس هستند اما با این حال آب و هوای گرم یا سرد، شرایط آب و هوایی خشک و یا حتی آب با املاح سخت می توانند تاثیر بسزایی روی حساس بودن پوست داشته باشند.

کسانی که پوست حساس دارند استفاده از محصولاتی که حاوی مواد عطری یا مواد شیمیایی ناملایم باشند می تواند موجب تشدید حساسیت و آلرژی‌ های پوستی آنها شود.

اگر دارای پوست حساس هستید بیش از دیگران باید نسبت به مراقبت از پوست خود توجه داشته باشید و در انتخاب محصولات مناسب با پوست خود نهایت دقت را به کارگیرید و از مصرف محصولات حاوی عطر، رنگ مصنوعی و مواد شیمیایی اجتناب کنید؛ در نظر داشته باشید که همیشه قبل از مصرف محصول جدید روی کل صورت خود، تست 24 ساعته را روی بخشی از پوست‌ انجام دهید. و در صورت عدم بروز حساسیت و یا نشانه های غیرعادی روی پوست از محصول مورد نظر استفاده کنید.

نمایش 1–30 از 272 نتیجه

1 2 3 4 8 9 10