پوست به عنوان یکی از بزرگ‌ ترین اعضا بدن سدی است محافظتی بین محیط جهان اطراف با عضلات، اعضای درونی و رگ های خونی و اعصاب بدن که شامل انواع مختلفی می شود : پوست خشک، پوست حساس، پوست مختلط، پوست نرمال و پوست چرب؛ که افراد معمولا به علت فعالیت بالای غده‌ های چربی در دوره نوجوانی و سنین زیر 20 سال، داشتن پوست چرب را تجربه می کنند.

پوست چرب به عنوان یکی از انواع پوست علائم و نشانه هایی همچون احساس چربی و درخشش پوست به‌ ویژه در ناحیه T و U صورت در واقع قسمت بینی، پیشانی و اطراف چانه دارد. در این حالت پوست شما براق است و مقدار زیادی چربی روی پوست وجود دارد حتی ممکن است، هنگامی‌ که تولید چربی در اوج خود است، احساس کنید که نیاز دارید به سرعت پوست خود را بشویید. در این حالت، شما پوستی دارای منافذ بزرگ، جوش های سر سفید و سرسیاه، جوش های التهابی و آکنه های کیست مانند تجربه می کنید.

وقتی غدد چربی پوست شما به خاطر عوامل ژنتیکی، چربی بیشتری تولید می‌ کنند، پوست‌ تان چرب خواهد بود. از علل دیگر داشتن پوست چرب می‌توان به تغییرات هورمونی، آب‌ و هوای مرطوب یا خشک کردن بیش از حد پوست اشاره کرد. خشک کردن بیش از اندازه پوست باعث می‌شود پوست شما مجبور به تولید بیشتر چربی شود و همین امر منجر به چرب شدن پوست شما می شود.

برای مراقبت از پوست چرب و دور شدن حس چربی زائد از روی پوست می توانید از پاک کننده‌ ها، مرطوب‌ کننده ها و مواد آرایشی بر پایه روغن استفاده نکنید. پوست شما تنها می‌تواند تا مقدار مشخصی رطوبت را جذب کند و اضافی آن روی سطح پوست باقی می ماند. همچنین از محصولات حاوی الکل و سولفات اجتناب کنید؛ چراکه باعث خشکی پوست می‌شوند.

در کنار همه ی اینها توجه داشته باشید مطالعات نشان داده‌ اند که رطوبت موجود در پوست چرب مانع ظهور چین‌ و چروک روی صورت می‌شود.

بسیاری از محصولاتی که برای درمان پوست چرب وارد بازار می‌شوند، چربی‌ های طبیعی مورد نیاز برای محافظت و مرطوب نگه داشتن پوست شما را از بین می‌ برند. در واقع، زمانی که پوست احساس خشکی کند، به عنوان یک مکانیسم دفاعی، چربی بیشتری تولید می‌کند که این امر می‌ تواند سبب بدتر شدن اوضاع شود.

پس برای داشتن پوستی سالم،جوان و شاداب نکات بسیاری حائز اهمیت هستند.

 

نمایش 1–30 از 383 نتیجه

1 2 3 4 11 12 13