محصولات ضد آفتاب

ضد آفتاب از ضروری‌ ترین محصولات مراقبت از پوست صورت و بدن در برابر اشعه مضر خورشید است تمامی افراد، باید از ضد آفتاب ها استفاده کنند چراکه محافظت از پوست در برابر اشعه مضر فرابنفش خورشید می‌تواند به جلوگیری از سرطان پوست کمک ‌کند، خطر ابتلا به سرطان پوست فارغ از سن، جنسیت و نژاد برای همه وجود دارد.

ویژگی هایی یک ضدآفتاب خوب و موثر : طیف گسترده باشد و از پوست در برابر اشعه‌ های UVA و UVB محافظت کند، دارای spf 30 یا بالاتر باشد، در برابر آب مقاوم باشد؛ ضدآفتاب‌ هایی که این ویژگی ها را داشته باشند از پوست شما در مقابل آفتاب سوختگی، پیری زودرس و سرطان پوست محافظت می‌کند.

ضدآفتاب طیف گسترده در واقع به محصولاتی گفته می‌ شود که از پوست هم در برابر اشعه‌ UVA و هم اشعه UVB محافظت می‌کنند.

اشعه UVA، اشعه ای است که میتواند باعث پیری زودرس پوست، بروز چین‌ و چروک و لکه‌ های پیری شود ضمنا این اشعه از شیشه پنجره عبور می‌ کند؛ اشعه UVB علت اصلی آفتاب سوختگی است، اما این اشعه نمی‌ تواند از شیشه پنجره عبور کند.

پس افراد باید از ضد آفتابی استفاده کنند که در برابر هر دو نور فرابنفش UVB و UVA پوست آنها را محافظت کند.

میزان حفاظت در برابر خورشید SPF نام دارد که یک ضدآفتاب موثر باید دارای SPF بالای 30 باشد.

همیشه در هنگام خروج از منزل باید از یک ضد آفتاب خوب استفاده کنید، چراکه در تمام طول سال، خورشید اشعه ماوراء بنفش از خود ساطع می‌ کند؛ در نظر داشته باشید که ضدآفتاب ها را بین 15 تا 30 دقیقه پیش از خروج از منزل روی پوست خشک استفاده کنید و لازم به ذکر است ضد آفتاب هرچند ساعت یکبار نیاز به تجدید دارد.

ضد آفتاب ها معمولا در فرم کرم، فلوئید، اسپری و… تولید می‌ شوند، اما چیزی که بسیار حائز اهمیت است نوع ضد آفتاب نیست بلکه انتخاب درست یک ضد آفتاب مناسب با نوع پوست و نیاز پوست مصرف کننده است.

نمایش 1–30 از 388 نتیجه

1 2 3 4 11 12 13