شاندیز

تاریخچه و معرفی برند شاندیز(shandiz)

شرکت ویدا در سال 1351 تولید محصولات آرایشی بهداشتی خود را با حدود 40 نفر پرسنل در بخش تحقیقات، تولید و اداری و حجم تولید بالغ بر 2000 تن در سال آغاز نمود.

«ویدا» تلفظ دیگر واژه Vita به معنای «زندگی» و Evita به معنای «جاودان» است و از آنجا که محصولات آرایشی بهداشتی تولید شده توسط این مجموعه، عامل زیبایی و حیات پوست هستند، این نام برای آنها در نظر گرفته شده است

اولین سری محصولات آرایشی بهداشتی شرکت ویدا با نام «بل‌ دوژور» واژه فرانسوی به معنی «زیبای روز» و سپس با نام فارسی «شاندیز» به معنی «مزرعه گل وحشی» تولید و به بازار عرضه شد، که علت انتخاب این نام نیز تداعی استفاده از گیاهان در این محصولات است.

گروه اول از محصولات تولیدی شرکت ویدا، بسته به تقاضای بازار و کمبود محصولات آرایشی بهداشتی در ایران شامل مرطوب‌ کننده‌ ها، کرم‌ های دست و صورت، کرم دور چشم، شیر پاک‌ کن و ضد‌آفتاب‌ ها بود.

لازم به ذکر است کرم های ضد آفتاب‌ های شاندیز، اولین ضدآفتاب‌ های ایرانی دارای تأییدیه FDA آمریکا و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران هستند که در سال 1374 به بازار عرضه شدند.

در تهیه و تولید محصولات ویدا، از مرغوب‌ ترین و باکیفیت‌ ترین مواد اولیه‌ تولید شده در فرانسه، آلمان و انگلستان استفاده می‌ گردد که در لابراتوار مجهز و پیشرفته ویدا زیر نظر اساتید مجرب و طی آزمایش‌ های مختلف به مرحله تولید می‌ رسند.

تا امروز شرکت ویدا با تولید بیش از 40 نوع محصول آرایشی بهداشتی در زمینه مراقبت از پوست و مو، همچنان در صدر تولیدکنندگان محصولات آرایشی بهداشتی باکیفیت در ایران است.

مشاهده همه 26 نتیجه