گل دارو

شركت داروسازی گیاهی گل دارو در راستای احیا طب سنتی و گیاه درمانی علمی در کشور در سال 1362 دراصفهان تاسیس و ابتدا تولیدات خود را با فرآوری و بسته بندی گیاهان دارویی و دارو های گیاهی خشک استاندارد آغاز نمود و پس از تلاش بسیار در سال 1369 موفق به تولید فرآورده های دارویی گیاهی به شکل قطره شد.

در سال 1372 شركت گل دارو در واحد مجهزتر و جدید فعلی خود در زمینی به مساحت 21000 مترمربع با زیر بنای 28400 متر مربع مستقر گردید و از سال 1376 تولید داروهای گیاهی را به فرم های دارویی قطره، شربت، قرص، كپسول، ژل، کرم،پماد واسپری شروع کرد. اكنون محصولات گل دارو با بهره گیری از جدیدترین فناوری داروسازی دنیا و استفاده از با كیفیت ترین مواد اولیه تولید و به بازار دارویی ایران و چندین كشور آسیایی و اروپایی عرضه می گردد. گل دارو از همكاری متجاوز از 20 نفر از با سابقه ترین متخصصان دانشگاهی رشته های مختلف علمی از جمله گیاه درمانی، فارماكوگنوزی، داروسازی صنعتی، فارماكولوژی، شیمی دارویی، بیو تکنولوژی و فیتوفارمسی در فناوری و فرآوری محصولات خود بهره مند بوده و مجموعا با پرسنلی بیش از 400 نفر به تحقیق، فرمولاسیون و تولید داروهای گیاهی مشغول است. گل دارو افتخار بهره مندی مستمر از دانش استادان و دانش پژوهان دانشگاههای داخل و خارج كشور را دارا میباشد و به همین سبب پیوسته روز آمدترین دانش و كاربرد علمی را در فرآوری و فناوری محصولات خود به كار می گیرد.

از ویژگی های شرکت گل دارو دارا بودن آزمایشگاه های تحقیقاتی و كنترل مجهز به پیشرفته ترین ابزار و ادوات علمی روز دنیا بوده و با رعایت دستورالعمل های استاندارد داروسازی (GMP)، و سازمان بهداشت جهانی (WHO) ودریافت پروانه ISO-9001:2008 ، در ارتباط نزدیک پژوهشی با معتبرترین مراكز علمی، داروسازی و تحقیقاتی جهان می باشد. گل دارو در طراحی جدید توسعه خود كه در اواسط سال 1386 افتتاح گردید، جدیدترین ماشین آلات مربوط به تهیه عصاره های تغلیظ شده و خشک گیاهی را مورد بهره برداری قرار داده و در حال حاضر می تواند افزون بر مصرف مواد مورد نیاز بازار داخلی ایران بخش عمده ای از این عصاره ها را نیز به كشور های مختلف دنیا صادر نماید. شركت گل دارو در حال حاضر 109 فرآورده دارویی را كه دارای پروانه تولید از وزارت بهداشت و درمان می باشد به بازار داروییی عرضه میکند و بیش از 20 فرآورده دیگر را نیز در مراحل مختلف پژوهش و آماده سازی برای اخذ پروانه و تولید در آینده دارد . شركت گل دارو در راستای تولید جدیدترین و كارآمدترین داروهای گیاهی دنیا توجه كاملی نیز به داروهای بیوتكنولوژیک داشته و تولید این گونه فرآورده ها را در آینده نزدیک جز اهداف اصلی خود در نظر گرفته است.

گـل دارو با توجه به توانمندی علمی بسیار بالای خود و گرفتن پـروانـه ISO-9001:2008 ،بخش صادرات خود را فعال تر و فرآورده های خود را در كشور های آذربایجان، اوكراین، افغانستان، تاجیكستان، یمن، عراق و سایركشورهای هم جوار به ثبت رسانیده و هم اكنون محصولات خود را به این کشورها نیز صادر میکند .شركت گل دارو دارای مزارع مختلفی در نقاط مختلف استان اصفهان میباشد و عملیات كاشت، داشت و برداشت اكثرگیاهان مورد مصرف خود را در این مزارع به شکل علمی و هم چنین عقد قرارداد كشت با تولیدكنندگان مجرب گیاهان دارویی در اقصی نقاط كشور، تهیه می نماید. شركت گل دارو یكی از اعضاء موسس و فعال انجمن تولیدكنندگان داروها و فرآورده های گیاهان دارویی و طبیعی ایران بوده و در این راستا با همكاری اعضاء انجمن كتاب دارونامه داروهای گیاهی ایران را به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر ساخته است.

نمایش 1–30 از 38 نتیجه

1 2