باریج نام یکی از برندهای ایرانی است که برگرفته شده از اسم گیاهی دارویی به نام باریجه با نام علمی (Ferula gummosa) است که خواص معجزه آسایی بسیاری دارد. در سال 1371 شخصی به نام حسین حجازی که فارغ‌التحصیل رشته مهندسی ماشین‌آلات کشاورزی از دانشگاه بین‌المللی شیراز بود بنیانگذار شرکت داروسازی باریج اسانس است.
مرحوم مهندس حجازی به “پدر صنعت اسانس ایران” معروف است علاوه شرکت داروسازی باریج اسانس (در سال 1371) شرکت کشت و صنعت گلکاران (در سال 1364) و شرکت تجهیزات و ماشین سازی تقطیران (در سال 1369) را در ایران پایه گذاری کرده است از همین رو به عنوان کارآفرین نمونه کشور در سال 1385 شناخته شد.
شرکت داروسازی باریج اسانس در سال 1389 موفق به کسب مجوز دائمی مرکز تحقیقات گیاهان دارویی باریج از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور گردید در واقع اولین شرکت دانش بنیان گیاهان دارویی در بخش خصوصی ثبت شده است که مقالات علمی فراوانی در ژورنالهای معتبر خارجی و داخلی چاپ کرده است.
تا به امروز شرکت باریج اسانس توانسته است بیش از ۱۲۰ نوع نوع محصول در گروههای داروی انسانی، داروهای دامی، داروهای طب سنتی، مکمل های غذایی و محصولات آرایشی بهداشتی تولید و روانه بازار کرده است.
جالب است بدانید که شرکت باریج اسانس تمامی مراحل از کاشت گیاهان دارویی تا تولید و بسته بندی محصولات را خود انجام میدهد. برند باریج علاوه بر تامین نیازهای کشور به کشورهای دیگر مقدار قابل توجهی صادرات انجام میدهد و در برخی از این کشورها مانند تاجیکستان شرکت احداث کرده است که مشغول به فعالیت است.

در زیر محصولات برند باریج موجود در داروخانه دکتر خرسند واقع در بلوار آیت الله کاشانی لیست شده است که شما میتوانید از طریق سایت داروخانه اینترنتی دوا سنتر آنها را سفارش دهید.

نمایش 1–30 از 67 نتیجه

1 2 3