دهکده‏ ی زیبای اَوِن Avène در دره‏ ی «اورب» و در پارک محلی «هات لانگدوک» قرار گرفته این دهکده بسیار سرسبز و دارای آب و هوای معتدل است.

در سال 1736 میلادی اسب شخصی به نام مارکوس روکوزل در دامنه‌ های کوه سیاه، در جنوب غرب فرانسه در حال پرسه زدن بود. این اسب که دارای بیماری مزمن پوستی بود. در هنگام پرسه زدن، چشمه ای را یافت، از آب آن نوشید و سپس به درون آن رفت. پس از این اتفاق بیماری پوستی این اسب به طور کامل درمان شد و پوستش همانند زمانی که سالم بود دوباره براق شد. بدین صورت بود که چشمه آب گرم سنت اودیل در اون کشف شد و خواص درمانی آب آن شناسایی شد. مارکوس روکوزل که صاحب آن مکان بود، اولین مرکز چشمه آب گرم را تاسیس و شروع به درمان بیمارانی که دارای بیماری‌ هایی نظیر اگزما، درماتیت آتوپیک، پسوریازیس و سوختگی بودند کرد.

به این ترتیب مردم به خواص ضد التهاب و تسکین‏ دهندگی آب چشمه‏ ی اَوِن Avène پی بردند. در سال 1743 نخستین بیماران، در جست ‏و‏ جوی راهی برای درمان مشکلات پوستی خود، وارد دره‏ ی اورب شدند.

در سال 1871 آتش‏ سوزی بزرگی در شیکاگو رخ داد و بطری‏ های آب معدنی از چشمه ‏ی اَوِن Avène به آمریکا فرستاده شد. پس از این واقعه، خواص درمانی آب معدنی اون در آمریکا نیز به اثبات رسید. دولت فرانسه در سال 1874 چشمه‏ ی آب معدنی اَوِن Avène را به عنوان «منافع عمومی» اعلام کرد.

واحد تولید اَوِن در سال 1989 در منطقه‏ ی بومی حفاظت شده‏ ای درست در سرچشمه توسط کمپانی پیرفابر – Pierre Fabre تأسیس شد و اقدام به تولید محصولات تخصصی مناسب پوست های حساس و آسیب دیده با نام تجاری اَوِن (Avene) کرده است، این واحد به تدریج گسترش یافته است اما همچنان از محیط اطراف حفاظت می‏کند. به منظور حفظ خواص آب معدنی، ارتباطی بین چشمه و واحد تولید برقرار شده است و آب مستقیماً به داخل واحد جاری می‏شود.

پس از این به تدریج مرکز آب‏ درمانی اَوِن Avène نوسازی شد و آزمایشگاه ‏های تخصصی پوست، با محوریت آب معدنی، شروع به کار کردند. طی سال‏ های 1993 تا 2003 کارخانه گسترش یافت و مرکز آب‏ درمانی مجددا بازسازی شد.

اَوِن برای بیشتر آسیب ها و مشکلات شایع پوستی محصولات درمانی دارد . برند آون برای التهاب ، قرمزی ، اگزماهای مزمن ، پسوریازیس ، خارش های شدید ، جوش های التهابی و اختلالات مربوط به سوختگی ، محصولات تخصصی دارد .

محصولات اَوِن همگی بر پایه ‏ی آب‏ معدنی چشمه ‏ی اَوِن فرموله می‏ شوند و برای تمامی انواع پوست با هر میزان از حساسیت قابل استفاده هستند. آب چشمه‏ ی اَوِن به صورت مداوم کنترل می‏ شود و شامل درصد ملایمی از مواد معدنی است، بنابراین محصولات اون ساختار ملایمی دارند.

 

 

نمایش 1–30 از 33 نتیجه

1 2